Czy na wyjazd w plener brać zwierzęta

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Czy na wyjazd w plener brać zwierzęta

24 lutego 2020, 12:29 - pn

Czy na wyjazd w plener brać zwierzęta
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Czy na wyjazd w plener brać zwierzęta

24 lutego 2020, 19:32 - pn

Jak podróżować kamperem ze zwierzętami?


Zadbaj o potrzeby pupila
Najważniejsza rzecz podczas podróżowania ze zwierzakami to zapewnienie im komfortu. Najczęściej podróżujemy z psami – nasi pupile muszą wybiegać się w ciągu dnia tak samo, jak podczas codziennych spacerów. Dzięki temu podczas jazdy będą zachowywać się spokojnie; całodzienna jazda bez kilku przerw może niekorzystnie wpłynąć na aktywność psa, który nie dość, że zacznie się nudzić, to jeszcze może szaleć, ponieważ nie miał możliwości załatwienia się. Nie popędzaj psiaka na postojach – daj mu czas na zapoznanie się z nieznanym terenem. Podróż dla niego może być równie ekscytująca z uwagi na fakt, że wokół są różne, nieznane zapachy i inne zwierzęta. Wykorzystaj przerwę na rozprostowanie nóg i odpoczynek – zobaczysz, że tobie to też wyjdzie na dobre. Przed wybraniem się w podróż z psem upewnij się, czy twój podopieczny nie ma choroby lokomocyjnej – w przeciwnym razie wesoła wycieczka może szybko zamienić się w szkołę przetrwania.

Atrakcje dla każdego
Całodzienne zwiedzanie miasta w upale może nie być najlepszym rozwiązaniem dla psa. Weź pod uwagę jego potrzeby, gdy będziesz planować wasz wyjazd. Z pewnością dzień nad jeziorem ucieszy go bardziej niż kilkugodzinne stanie w kolejce, by zobaczyć jakąś atrakcję. Psa raczej zainteresuje wszystko, co będzie miało związek z naturą, dlatego postaraj się podzielić zwiedzanie w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto też zabrać kilka zabawek, które będziesz mógł wykorzystać z psem na łonie natury – piłki czy patyki do aportowania sprawdzają się w każdej sytuacji! Dbaj też o to, by pies zawsze miał możliwość skorzystania z cienia oraz wody. Grube futro męczy podwójnie, zwłaszcza wtedy, gdy temperatury są naprawdę wysokie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Chcesz podróżować ze zwierzakiem? Pamiętaj, że nie wszystkie psy usiedzą w miejscu i czasem niezbędne może być użycie pasów bezpieczeństwa dostosowanych do pupila. W takiej sytuacji przerwy należy robić jeszcze częściej, nawet co 2 godziny – pies z pewnością nie będzie zachwycony perspektywą kilkugodzinnej krępacji ruchów.

https://cargo-group.pl/informacje-prakt ... ierzetami/

Wróć do „Pierwszy raz na kempingu – co należy wiedzieć”