Jak się spakować i co ze sobą zabrać

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Jak się spakować i co ze sobą zabrać

24 lutego 2020, 12:26 - pn

Jak się spakować i co ze sobą zabrać
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Jak się spakować i co ze sobą zabrać

24 lutego 2020, 18:18 - pn

Jak się spakować? Co ze sobą zabrać i dlaczego nie wszystko?
Fakt, że do dyspozycji mamy duży samochód i więcej miejsca niż tradycyjnie, wcale nie oznacza, że musimy tam spakować cały dom. Najlepiej przyjąć założenie, że pakujemy się tak, jak na typowy wyjazd na kwaterę czy do hotelu i dołożyć do tego rzeczy niezbędne dla dziecka, których na co dzień używamy w domu, takie jak np. podgrzewacz do butelek, sterylizator, elektroniczna niania. Dodatkowo: artykuły spożywcze, w tym te, które należy przechowywać w lodówce; podręczną apteczkę (więcej na ten temat w dalszej części artykułu); płyn i gąbkę do mycia naczyń; klapki pod prysznic; klamerki, środki do prania. Osoby, które pierwszy raz będą korzystać z infrastruktury kempingowej warto, aby wiedziały, że na większości kempingów znajdują się nie tylko kuchnie, w których można zarówno przyrządzić posiłek, jak i umyć naczynia, ale także pralnie wyposażone w pralki i suszarki. Na niektórych kempingach znajdziemy także suszarnie.

W naszej wypożyczalni, wszystkie niezbędne akcesoria kempingowe, takie jak kliny do poziomowania, kable do podłączenia do prądu, wąż do wody, maty termiczne, itp. znajdują się w standardowym wyposażeniu kamperów. Istnieje również możliwość wynajęcia dodatkowych akcesoriów, jak choćby markowe naczynia z melaminy czy meble kempingowe. Więcej szczegółów można znaleźć w cenniku wypożyczalni.

Dlaczego optymalne spakowanie się jest tak istotne, szczególnie gdy podróżujemy z małym dzieckiem? Abstrahując od wagi łącznej samochodu (należy pamiętać o obowiązujących limitach ładowności) musimy mieć świadomość, że przestrzeń wewnątrz kampera jest ograniczona. Zabierając za dużo rzeczy będziemy zmuszeni notorycznie przekładać je z jednego miejsca w drugie, w poszukiwaniu akurat tej jednej konkretnej piżamki czy śpioszków. A znając życie, na końcu i tak okaże się, że większości zabranych ubranek nie użyliśmy ani razu.

No i w dzisiejszych czasach, jeśli zajdzie taka potrzeba, wszystko możemy dokupić w rozsądnej cenie w każdym kraju. No może z wyjątkiem krajów skandynawskich czy Szwajcarii.

https://www.motorhome.pl/kamperem-z-dziecmi-cz-i/
Im
Imek

Re: Jak się spakować i co ze sobą zabrać

26 lutego 2020, 13:30 - śr

To racja, Szwajcaria droga. Lepiej wziąć ze sobą 8-)
Ja
Jarko

Re: Jak się spakować i co ze sobą zabrać

26 lutego 2020, 14:10 - śr

W paru słowach, to co niezbędne to:
1. karimata i koc, śpiwór
2. kuchenka turystyczna lub grill
3. mały, rozkładany stoliczek turystyczny i krzesełka kempingowe.
4. Latarka, zapałki, nóż
5. Ciepłe rzeczy do przebrania.
To takie podstawowe minimum.
Józek

Re: Jak się spakować i co ze sobą zabrać

17 marca 2020, 17:26 - wt

Jak już mamy kampera to nie ma sensu pakować się w walizki tylko odrazu do szafek, półek. Będzie to znacznie wygodniejsze :)
Ki
Kinga

Re: Jak się spakować i co ze sobą zabrać

10 kwietnia 2020, 14:11 - pt

Trzeba być przygotowanym na zmiany pogodowe, czyli pamiętać o kurtkach przeciwdeszczowych i kaloszach, o cieplejszych bluzach i spodniach a nawet czapeczkach. Do tego niezliczone ilości koszulek, spodenek, skarpetek i majtek, przydają się też tetrowe pieluchy (do wytarcia, do ochrony przed słońcem, do przykrycia itd


Ostatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:11 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Kemping z dziećmi – jak się przygotować”