Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

24 lutego 2020, 12:26 - pn

Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

24 lutego 2020, 18:17 - pn

Małe dziecko w kamperze – wszystko o komforcie i bezpieczeństwie w podróży
Wyposażenie kampera
Z uwagi na liczne pytania, które zadają nam osoby zainteresowane wypożyczeniem kampera, postaramy się odpowiedzieć, co oferuje samochód kempingowy młodym rodzicom. Oczywiście, poza tym, że nie są oni ograniczeni miejscem pobytu, a w przypadku aktywnych wakacji, koniecznością przeprowadzek z hotelu do hotelu i adaptowania się do nowych warunków. Samochody kempingowe, w naszej wypożyczalni, konfigurowane były (poza aspektami czysto technicznymi) z myślą o najmłodszych i pod kątem potrzeb rodzin, chcących podróżować kamperem z dziećmi. Wyposażone są one między innymi w:

wygodne i obszerne łóżka. Górne – te rozkładane – w samochodach typu Pathfinder (Malmo i Davos) posiadają siatkę zabezpieczającą. Dla starszych dzieci dostępna jest też drabinka umożliwiająca samodzielne wejście na łóżko. Kampery o długości 6,36 m (Tallin i Davos), w tylnej części pojazdu, oferują przestrzeń do spania o wymiarach 190 x 193 cm. Łóżka te są na tyle duże, że rodzice mogą na nich spać razem z dzieckiem.
tylne kanapy dla pasażerów z mocowaniami fotelików dziecięcych – ISOFIX. Tylna kanapa, montowana przez producenta naszych kamperów, jest standardowo wyposażona w mocowania ISOFIX. Warto zwrócić uwagę, że nie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w kamperach.
obrotowy przedni fotel pasażera, z pasem bezpieczeństwa zamontowanym w konstrukcji fotela, a nie w słupku bocznym. To rozwiązanie umożliwia pasażerowi podróżowanie tyłem do kierunku jazdy, a przodem do dziecka lub dzieci siedzących w fotelikach, zamontowanych na tylnej kanapie kampera. W przypadku chęci przewożenia dziecka na przednim fotelu, podobnie jak w większości samochodów osobowych, istnieje możliwość dezaktywacji poduszki powietrznej.
głośniki i radio z Bluetooth. Radio w naszych kamperach nie tylko pozwala na odtwarzanie muzyki i audiobooków z nośników pamięci USB, ale można do niego również podłączyć telefon – przewodowo lub przez Bluetooth. Nad tylną kanapą zamontowano dodatkowe głośniki. Bez nich, mali (i nie tylko), pasażerowie praktycznie nie słyszeliby nic poza szumem silnika i toczącego się samochodu.
rolety w oknach bocznych i maty termiczne na szyby w kabinie. Po zasłonięciu okien wszystkie te elementy zapewniają pełne zaciemnienie samochodu, co w połączeniu z całkiem skutecznym wyciszeniem wnętrza powoduje, że dzieci w kamperze, zazwyczaj śpią rano dłużej niż w domu. Nie ma też problemu ze spaniem w ciągu dnia.
ogrzewanie gazowe lub zasilane paliwem ze zbiornika samochodu – Truma Diesel. W obu przypadkach jest ono bardzo wydajne i z łatwością zapewni odpowiednią, komfortową temperaturę we wnętrzu. Butle gazowe umocowane są w specjalnie do tego przeznaczonych, izolowanych i wentylowanych schowkach w bagażniku.
Dodatkowo warto wspomnieć o: obszernych szafkach z przeznaczeniem na rzeczy jak i artykuły spożywcze; wygodnym stoliku, który łatwo zdemontować na czas jazdy; całkiem pojemnej lodówce z zamrażalnikiem; kuchence gazowej oraz łazience z prysznicem i sporych rozmiarów brodzikiem.

Każdy element wyposażenia, który tego wymaga, posiada odpowiednią homologację, zgodną z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo, w kamperach zaliczanych do grupy samochodów specjalnych, przegląd techniczny odbywa się raz na rok (również w pojazdach nowych) i obejmuje dokładną kontrolę sprawności samochodu.

Kamper, a foteliki do przewożenia dzieci
Skoro wspomnieliśmy o tak ważnym, z punktu widzenia wyposażenia, elemencie związanym z bezpieczeństwem dzieci w podróży, czyli o fotelikach samochodowych, warto poruszyć jeszcze kilka istotnych kwestii.

Zacznijmy od przypomnienia rzeczy oczywistych. Wszystkie foteliki należy użytkować zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku jazdy kamperem z dziećmi jest to tak samo ważne, jak w samochodach osobowych. Obowiązują te same przepisy i powinniśmy trzymać się tych samych zasad. Zabronione jest między innymi spanie na łóżkach podczas jazdy. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Foteliki dziecięce dla niemowląt i najmłodszych dzieci, w grupach 0, 0+ i 0/1 (czyli w przedziałach wagowych 0-10 kg, 0-13 kg oraz 0-18 kg) są przeznaczone do montażu tyłem do kierunku jazdy. Jest to sposób, który w przypadku tak małych dzieci, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Należy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej pasażera, w przypadku zamontowania takiego fotelika na przednim siedzeniu oraz o nieodwracaniu całego fotela tyłem do kierunku jazdy.

Jeśli dziecko jest akurat w wieku, w którym nadchodzi czas na zmianę pierwszego fotelika – czyli zazwyczaj między pierwszym a drugim rokiem życia, warto zastanowić się, czy nie zrobić tego przed wyjazdem kamperem.

Foteliki w grupie 1 (czyli w przedziale 9-18 kg), w większości przeznaczone są do montażu przodem do kierunku jazdy. Jeśli taki fotelik zamontujemy na przednim siedzeniu, możemy je odwrócić o 180 stopni, bez obawy o zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa dziecka. Dodatkowo, jeśli taki fotelik zainstalujemy na tylnej kanapie, zapewni to dziecku znacznie lepszą możliwość obserwacji tego, co dzieje się w kamperze i wokół niego.

Choć nie ma takiego obowiązku, wielu rodziców woli jednak dłużej przewozić swoje dzieci tyłem do kierunku jazdy i decyduje się na zakup drugiego fotelika w grupie 1/2 (9-25 kg), montowanego właśnie w ten sposób. Ponownie, jeśli dziecko ma jechać na przednim siedzeniu, należy koniecznie wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera. Również w tym przypadku nie wolno odwracać fotela!
Pamiętajmy jednak, że jeśli taki fotelik – montowany tyłem do kierunku jazdy – zainstalujemy na tylnej kanapie, to istotnie ograniczymy dziecku możliwość obserwacji otoczenia. Przed sobą będzie miało oparcie kanapy i ścianę łazienki lub lodówki (w zależności od wersji kampera).

Ważne jest również, aby na czas jazdy, każdorazowo demontować stolik i chować go do bagażnika.

Niezależnie od tego jaki fotelik posiadamy, czy jest wyposażony w ISOFIX, czy też nie, warto sprawdzić, czy da się go poprawnie zamontować w kamperze i czy na pewno prawidłowo spełni swoją funkcję. W naszej wypożyczalni, nie tylko nie ma problemu z taką „przymiarką”, ale posiadamy również sprawdzone foteliki, które możemy udostępnić na czas wyjazdu.

https://www.motorhome.pl/kamperem-z-dziecmi-cz-i/
Ma
Malo

Re: Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

26 lutego 2020, 13:44 - śr

Pamiętajmy o dobrze zaopatrzonej apteczce. Często jak jesteśmy gdzieś w plenerze bez duże dostępności sklepów to jest naprawdę bardzo ważne. Zaopatrzmy się prawidłowo i czujmy się bezpieczni, szczególnie kiedy jedziemy z maluchami.
Ad
Adka

Re: Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

27 marca 2020, 12:47 - pt

Każdy kamper z naszej wypożyczalni jest kompletnie wyposażonym „domkiem” na kołach. W kamperze znajduje się kuchnia, łazienka, stół i miejsca do spania. Konfiguracje samochodów dostępnych w naszej wypożyczalni są dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Na wyposażeniu kamperów znajdują się między innymi:

• wygodne łóżka, na których można spać razem z dziećmi;
• kanapy, na których można zamontować dziecięce foteliki samochodowe;
• rolety w oknach i maty termiczne na szybach;
• wydajne ogrzewanie i chłodzenie;
• pojemne szafki na dziecięce ubranka, zabawki i ulubione produkty spożywcze.

Podczas podróży warto zachować podobny rytm dnia dziecka, jak ma to miejsce w domu. Zachowanie takich samych godzin kąpieli, snu, karmienia czy zabawy będzie bardzo korzystne, bo nie „wybije” dziecka z naturalnego rytmu. Całkowita zmiana rozkładu dnia mogłaby się odbić na dziecku negatywnie i sprawić, że stałoby się płaczliwe, zmęczone lub wystraszone.

W dziecięcym bagażu oprócz ubrań, zabawek i podstawowych środków higienicznych mogą się znaleźć też akcesoria standardowo używane w domu takie jak:

• podgrzewacz do butelek;
• elektroniczna niania;
• sterylizator;
• naczynia i sztućce z melaminy;
• termometr elektroniczny;
• wanienka do mycia;
• krem z filtrem i środek na ukąszenia;
• leki przeciwgorączkowe, syrop, środek na katar, lek na biegunkę, probiotyk i preparat na chorobę lokomocyjną.
Właściwie całe wyposażenie dla dziecka można kupić w czasie podróży, ale ceny w poszczególnych krajach mogą się znacznie różnić. Wysokie ceny będą obowiązywały przede wszystkim w Szwajcarii i w krajach skandynawskich, więc jeśli masz zamiar odwiedzić te kierunki, to lepiej skompletować cały bagaż przed wyjazdem.

Starsze dzieci warto wyposażyć w zabawki do użytkowania na dworze – piłkę, paletki do tenisa, gumę do skakania, dmuchaną zabawkę do pływania, rowerek, hulajnogę lub deskorolkę – do wyboru i w zależności od wieku, i preferencji dziecka.
Mi
Milena

Re: Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

27 marca 2020, 12:49 - pt

Przed wyjazdem wszyscy pasażerowie powinni mieć wyrobioną kartę EKUZ, czyli Kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwoli w razie konieczności skorzystać z konsultacji medycznej i leczenia. Kartę można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ lub przez internet – składając stosowny wniosek. Przed wyjazdem warto też wykupić dodatkowo ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny.
d6
d6kbs

Re: Wyposażenie kampera na wyjazd z dzieckiem

10 kwietnia 2020, 14:11 - ptOstatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:11 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Kemping z dziećmi – jak się przygotować”