Czy gotować podróżując z dziećmi

anka

24 lutego 2020, 12:26 - pn

maja88

Re: Czy gotować podróżując z dziećmi

24 lutego 2020, 18:24 - pn

Podróżowanie kamperem z dzieckiem z alergią pokarmową
A skoro mowa o sprawach związanych ze zdrowiem, pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia. Alergie pokarmowe są w naszych czasach bardzo powszechne, szczególnie u małych dzieci. Wtedy najczęściej mama karmiąca piersią, a zazwyczaj też samo dziecko, przebywają na rygorystycznej diecie. I w tym przypadku, choć na pierwszy rzut oka nie jest to zbyt oczywiste, podróżowanie kamperem z dziećmi może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Mając do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, całkiem pojemną lodówkę oraz sporych rozmiarów spiżarnię w bagażniku, możemy ze sobą zabrać wystarczającą ilość produktów spożywczych, która pozwoli nam sprostać wymaganiom diety. Nie będziemy tu zdani na łaskę i niełaskę kucharza w hotelowej restauracji i nie będziemy musieli się martwić o to, czy w pobliskich sklepach znajdziemy potrzebne produkty.
Al
Alica

26 lutego 2020, 13:20 - śr

Dokładnie też tak uważam. Jeśli już wybraliśmy się na taki wyjazd, to darujmy sobie chodzenie po restauracjach. Na wyjeździe mamy możliwość kupienia warzyw od rolnika, często stoją przy drogach. Możemy nawet podejść do jakiegoś gospodarstwa i kupić po prostu dobre produkty z pierwszej ręki. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni, to też pewnie mamy i lodówkę. tak więc korzystajmy z tego. Jesli nie che się nam gotować codziennie, zawsze można ugotować większą ilość i po prostu w kolejny dzień wyjąć z lodówki i odgrzać. Tak będzie i zdrowiej i przyjemniej i bardziej satysfakjonująco.
Sprawdziłam :)
Ki
Kinia

26 lutego 2020, 13:53 - śr

Ja również jestem za tym. Skoro gotujemy w domu, możemy też na wyjeździe, tym bardziej, że faktycznie mamy dostęp do produktów nie tylko z supermarketu. Myślę, że jak najbardziej warto z tego skorzystać. Na gotowe rzeczy zawsze możemy sobie pozzwolić gdy jesteśmy zapracowani!
Ma
Mała

10 kwietnia 2020, 14:11 - pt

Macie jakieś sprawdzone przepisy na wyjazdy? smaczne i nie wymagające długiego przygotowywania ? Będę wdzięczna :) :)

Ostatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:11 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Kemping z dziećmi – jak się przygotować”