Organizacje caravaningowe, przewodniki, informatory, targi

To
Tomasz

Organizacje caravaningowe, przewodniki, informatory, targi

20 marca 2020, 11:55 - pt

Przy wyborze trasy, destynacji oraz pola kempingowego z pewnością pomóc Wam mogą organizacje caravaningowe, a także dostępne na polskim rynku, w coraz szerszej gamie różnego rodzaju przewodniki i informatory poświęcone caravaningowi.

Polska Federacja Campingu i Caravaningu

http://www.pfcc.eu/

Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu

Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu (Fédération Internationale de Camping et de Caravaning) to najbardziej znana w świecie caravaningu organizacja branżowa. Zajmuje się ona między innymi publikacją informatorów, folderów i katalogów ułatwiających wybór tras oraz pól kempingowych (m.in.: informator „Kempingi w Europie Południowej”) osobom podróżującym kamperem lub z przyczepą kempingową.

Polski Caravaning

Magazyn Polski Caravaning to pierwszy magazyn poświęcony tematyce caravaningu na polskim rynku prasowym. Opisuje nie tylko najważniejsze kwestie dotyczące podróżowania kamperem lub z przyczepą, ale także ciekawe wydarzenia poświęcone caravaningowi – krajowe i zagraniczne spotkania jego miłośników, targi, pokazy.

Strona https://polskicaravaning.pl/ to rozszerzenie magazynu i istna skarbnica wiedzy o caravaningu. Polscy fani tego typu podróżowania w serwisie tym znajdą wszystko – od turystycznych inspiracji przez ważne informacje po przewodniki.

Pola kempingowe – ACS
Niewątpliwym specjalistą w dziedzinie pól kempingowych w Europie jest ACSI, jeśli więc szukacie miejsca na dłuższy pobyt koniecznie zapoznajcie się z wydawnictwami ACSI, np. z „Przewodnikiem po kempingach w Europie”, w którym opisanych jest ok 9 tysięcy pól kempingowych i obiektów tego typu. Inną ciekawą pozycją ACSI jest informator „Camping Card ACSI” prezentujący 950 kempingów w 17 krajach europejskich, do którego dołączona jest specjalna karta uprawniająca do zniżek w wybranych kempingach.

https://www.eurocampings.pl/ , gdzie znaleźć możecie bazę aż 10 tysięcy różnych pól kempingowych sprawdzonych przez ACSI.

Targi turystyczne

Targi turystyczne są idealną okazją do uzyskania bezpłatnie wielu map, folderów, informatorów i innych ważnych wiadomości o kempingach w różnych krajach. Na jakie wydarzenia tego typu warto zwrócić szczególną uwagę? Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour & Travel, Tour Salon w Poznaniu, na których wiele narodowych organizacji turystycznych ma swoje stoiska (np.: Austrian National Tourist Office, Czech Tourism, Switzerlandt Tourism).
Al
Alina

Re: Organizacje caravaningowe, przewodniki, informatory, targi

10 kwietnia 2020, 14:11 - ptOstatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:11 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Kemping z dziećmi – jak się przygotować”