Co jeść na wyjeździe

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Co jeść na wyjeździe

18 lutego 2020, 15:59 - wt

Co jeść na wyjeździe
Lo
Lolek

Re: Co jeść na wyjeździe

29 lutego 2020, 16:11 - sob

Polecam konserwy, kabanosy i suchy prowiant :D Jak mamy możliwość gotować to świetnie sprawdza się również makaron :)
Ka
Karol

Re: Co jeść na wyjeździe

18 marca 2020, 10:04 - śr

Opcji mamy kilka:
1. suchy prowiant i konserwy – w tym wypadku nie musimy się zanadto przejmować ani przygotowywaniem posiłków ani ich przechowywaniem.
2. grill – w tym wypadku wystarczy nam niewielki grill, rozpałka oraz brykiet. Materiały te w okresie letnim sprzedawane są praktycznie we wszystkich sklepach. Przygotowanie potraw z grilla nie wymaga wyszukanych umiejętności kulinarnych ani żadnego sprzętu, takiego jak kuchenka elektryczna. Zamiast grilla możemy rozpalić ognisko.
3. tradycyjne gotowane dania - tu już musimy mieć odpowiedni sprzęt, w tym przede wszystkim lodówkę do przechowywania produktów oraz kuchenkę elektryczną. Możemy też spróbować przygotować tradycyjne posiłki na ogniu, jednak będzie to trudniejsze do wykonania.
4. korzystanie z restauracji i barów – to wygodne rozwiązanie, o ile mamy zarezerwowaną na ten cel odpowiednią kwotę i nocujemy w miejscu, gdzie baza restauracji jest rozwinięta.
Ju
Julka

Re: Co jeść na wyjeździe

30 marca 2020, 13:04 - pn

Ciekawe i proste przepisy na wyjazd:
https://krytykakulinarna.com/camping-biwak-co-jesc/
Ka
Kamil

Re: Co jeść na wyjeździe

30 marca 2020, 13:14 - pn

Przed wyruszeniem na road tripa, warto zrobić zapasy rzeczy, które się nie psują. W zależności od upodobań mogą to być makarony (ryżowy jest taki szybki w przygotowaniu!), kasze, ryż, ulubione puszki (np. pomidory czy ciecierzyca), przyprawy. Jeśli nie musimy oszczędzać gazu albo gotujemy na ognisku i mamy cierpliwość, doskonale spiszą się warzywa strączkowe.
Rzeczy, które nie wytrzymają za długo w cieple, takie jak mięso, ryby, sery, warzywa i owoce trzeba uzupełniać na bieżąco.
Wśród rzeczy, które zawsze trzeba mieć w zapasie trzeba wymienić też masło orzechowe, dżem, bakalie i jakieś trwałe pieczywo (np. wafle ryżowe). Jakiś batonik musli też może się przydać.
Ka
Kadek

Re: Co jeść na wyjeździe

30 marca 2020, 13:22 - pn

Kilka sprawdzonych przez nas dań: grochówka na wędzonym boczku, jajka sadzone w mortadeli, Jajka po węgiersku, zupa szczawiowa, zupa na mielonce.
ma
mareczek

Re: Co jeść na wyjeździe

09 kwietnia 2020, 12:41 - czw

Polecam żywnośc liofilizowaną :)


Ostatnio przesunięty w górę 09 kwietnia 2020, 12:41 - czw przez: Anonymous.

Wróć do „ABC Kampera”