Jaki materac na kemping

dotota
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2020, 15:47 - wt

Jaki materac na kemping

18 lutego 2020, 15:52 - wt

Jaki materac na kemping
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Jaki materac na kemping

25 lutego 2020, 20:44 - wt

maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Jaki materac na kemping

25 lutego 2020, 20:45 - wt

Ju
Julek

Re: Jaki materac na kemping

30 marca 2020, 12:04 - pn

Mamy wybór pomiędzy karimatą i matą samopompującą (o ile nie jedziemy autem na kemping – wtedy możemy zabrać ze sobą nawet dmuchany materac). Karimaty są jedno- lub dwuwarstwowe; im grubsze, tym cieplej i wygodniej będzie w nocy.
Jeśli planujemy spać na śniegu, dobrym rozwiązaniem będzie karimata ze specjalnie tłoczonymi rowkami, zwiększającymi cyrkulację powietrza, a tym samym komfort cieplny. Niektóre pokryte są dodatkową, cienką warstwą aluminium – kładziemy je właśnie tą stroną do góry, aby aluminium odbijało ciepło z powrotem w stronę naszego ciała. Najwygodniejsze i najcieplejsze są jednak maty samopompujące po odkręceniu zakrętki, materac sam nabiera powietrza w ciągu kilku minut. Możemy też kupić śpiwór puchowy. Puch waży dużo mniej niż sztuczne wypełnienie i zajmuje dwa razy mniej miejsca od śpiwora syntetycznego o podobnych właściwościach grzewczych.
Ko
Kolo

Re: Jaki materac na kemping

10 kwietnia 2020, 14:09 - pt

Droższy materac dmuchany pod namiot będzie wykonany z trwalszych materiałów, będzie bardziej żywotny i posłuży nawet przez kilka sezonów, a nocowanie na nim będzie bardziej wygodne.
Tanie materace można kupić już za ok. 50 zł a te lepszej jakości od 100 zł. – 200 zł. Dobrym sposobem na oszczędności jest zakup materaca w internecie. Nie wymaga on przymierzania, a ogólny opis w zupełności wystarcza, aby wybrać odpowiedni model.
Materace trekkingowe
Jest to specjalna grupa materacy przeznaczona dla osób, które często nocują w górach. Są one wykonane z grubszego materiału, co zapewnia lepszą izolację. Są też solidniejsze a po nadmuchaniu znacznie masywniejsze. Kolejną cechą, która może zarówno cieszyć, jak i przeszkadzać — są wymiary. Producenci, dbając o wagę i rozmiar stosują często wyprofilowane kształty. Jeśli osoby nie czują się zbyt pewnie na małych powierzchniach, może być to pewnego rodzaju minusem. Ceny takich konstrukcji rozpoczynają się od ok. 200 zł a górny pułap to nawet kilkaset złotych.
Niezależnie od wybranych funkcjonalności warto zadbać o pewne elementy, które wpływają na ogólną jakość materaca. Pierwszym i nich jest grubość materiału. Te najlepsze wykonane są z kilku warstw, co zapewnia dużą wytrzymałość i żywotność. Niezwykle istotne jest też wykończenie. Welur lub przyjemny materiał wpływa na komfort użytkowania, odczucia dotykowe czy nieprzesuwanie się poduszki. Są to z pozoru drugorzędne kwestie, ale przy dłuższym użytkowaniu wchodzą na pierwszy plan.


Ostatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:09 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „ABC Kampera”