Koszty

An
Ania

Koszty

25 lutego 2020, 20:31 - wt

Polecam fajną stronę jeśli chodzi o kosztorys :)


https://domowa.tv/podroz-kamperem-do-wloch-koszty/
Ig
Igor

Re: Koszty

10 kwietnia 2020, 14:09 - pt

O ile nie jesteśmy w posiadaniu własnego kampera, którego zakup wiąże się z nie lada wydatkiem rzędu nawet 200 tysięcy złotych za nowy pojazd, warto skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów kempingowych. Ceny kamperów na wynajem uzależnione są od sezonu, w którym planujemy podróż. Najwyższe będą one oczywiście w sezonie wysokim, czyli w okresie od maja do końca września. Wtedy za komfortowo wyposażonego kampera, dopasowanego do liczby podróżujących, zapłacimy od 490 do 850 zł netto za dobę. Na wynajem kampera warto zdecydować się z wyprzedzeniem. Duże zainteresowanie caravaningiem sprawia, że odwiedzając wypożyczalnię na ostatnią chwilę, możemy mieć problem ze znalezieniem optymalnego dla nas pojazdu.
Do kosztów wakacji w kamperze doliczyć należy także opłaty, obowiązujące na większości dróg w Europie. Wiele krajów nakłada na właścicieli samochodów, w tym kamperów, obowiązek wykupienia specjalnej winiety. Jej koszty i okres ważności różnią się między krajami. Przykładowo – za 10-dniową winietę do Czech zapłacimy 310 koron, za 10-dniową winietę do Słowacji – 10 euro, a za jazdę po drogach w Austrii – 9,30 euro za 10 dni. W niektórych krajach, w tym Włoszech, Chorwacji, Francji, Grecji czy Hiszpanii, właściciele kamperów płacą za konkretny odcinek drogi, przejazdy mostami i tunelami. Z kolei w innych państwach, między innymi w Finlandii i Estonii właściciele kamperów sporo zaoszczędzą – jazda po autostradach jest na ich terenie bezpłatna.
O ile kampery z wypożyczalni posiadają zwykle OC, dla maksymalnego bezpieczeństwa podróży, warto wykupić dodatkową polisę. W szczególności osobom planującym zagraniczną podróż samochodem kempingowym polecamy zakup AC, NNW czy ubezpieczenia podróżnego, które mogą być przydatne podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze lub kempingu.


Ostatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:09 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „ABC Kampera”