Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

24 lutego 2020, 12:21 - pn

Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

29 lutego 2020, 16:27 - sob

CO WARTO MIEĆ W KAMPERZE
Każda osoba, która podróżuje swoim kamperem, ma listę niezbędnych rzeczy. Nie ma nic gorszego niż nieprzewidziane problemy na trasie lub na miejscu noclegowym. Możliwe, że wszystkie akcesoria do kampera masz już na swoim wyposażeniu. Jeżeli nie, warto przeczytać nasz poradnik i dowiedzieć się o rzeczach poprawiających nasz komfort na kempingu :)1. Przedłużacz do prądu! Każdy zatrzymując się na miejscach dla kamperów musi doprowadzić zasilanie do swojego samochodu. Coraz częściej zdarza się, że gniazda umieszczone są w specjalnych boksach dla kamperów i potrzebujemy krótkiego kabla, aby się podłączyć. Jeżeli jednak nie mamy takich „luksusów” potrzebujesz przedłużacz o długości przynajmniej 20 metrów. Często każdy wozi ze sobą zapas ok 40 metrów i nie obawia się o problem z brakiem zasilania. Kliknij i sprawdź ofertę przedłużaczy!

2. Baniak na wodę! Każdy samochód kempingowy jest wyposażony w baniak na wodę o pojemności ok 100l. Te baniaki z wodą przeznaczone są do prysznica lub do kranu. Woda ta często nie nadaje się do picia. Dlatego warto zaopatrzyć się w baniak na wodę pitną. Każdy powinien wybrać pojemność odpowiednią dla swojego trybu podróży. Jeżeli podróżujemy w 2 osoby wybierzmy baniak 10l a jeżeli w 4 osoby, wybierzmy model 20l. Polecamy modele z kranikiem na dole baniaka. Ułatwia to nalewanie.

3. Lodówka turystyczna! Temat rzeka, który udało nam się opisać w jednym DUŻYM poradniku. Zachęcam do jego przeczytania -> Kliknij TU. Tutaj nie trzeba dużo mówić. Lodówka musi być! Inaczej nie możemy zabrać dużych zapasów ze sobą. Szczegółowych informacji o tym, jaką lodówkę wybrać dla siebie dowiecie się z wspomnianego poradnika. Oferta na lodówki turystyczne dostępna jest tu – link

4. Toalety turystyczne. Tutaj również mamy dla Was przyszykowany duży poradnik o toaletach turystycznych -> Kliknij TU i przeczytaj więcej :)
Pełna oferta przenośnych toalet znajduje się tutaj – link
Do toalety potrzebujemy jeszcze chemię, którą również znajdziesz w polecanym przez nas sklepie kempingowym – link

5. Kliny najazdowe! Rzecz niezbędna, która pomaga nam wypoziomować naszego kampera podczas postoju. Kamper musi stać równo, bo sami wiemy jak niewygodnie śpi się bez wypoziomowania. Oferta na kliny pod koła w tym miejscu – link

6. Adaptery gazowe i prądowe. W zależności od regionu w jaki się wybieramy, warto zaczerpnąć wiedzy jakie gniazdka obowiązują. Adapter warto zakupić wcześniej w Polsce, gdzie jego cena może być kilkukrotnie niższa od takiego samego adaptera za granicą. Wejdź w naszą zakładkę „Prąd na kempingu”

Wiemy, że moglibyśmy wymieniać jeszcze z 50 różnych rzeczy niezbędnych podczas podróży. Wymienione powyżej produkty są naszym zdaniem niezbędnymi aby komfortowo wyruszyć w podróż. Całą resztę możecie znaleźć w pozostałych naszych poradnikach :)

https://www.campingshop.pl/blog/co-wart ... w-kamperze
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

29 lutego 2020, 16:28 - sob

Co zabrać do kampera? Praktyczny poradnik.
Wybierając się w podróż kamperem musimy pamiętać o tym, że na każdą niespodziewaną sytuację powinniśmy być przygotowanym. Warto zwrócić uwagę, że podróż kamperem jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jest niesamowitym przeżyciem zarówno dla tych osób, które podróżują w taki sposób pierwszy raz, ale również dla tych, którzy decydują się spędzać wolny czas podróżując kamperem kolejny raz.

Co więc warto zabrać ze sobą, aby podróż kamperem stała się przyjemnością?
Jeśli decydujemy się na wynajem kampera wówczas wybierajmy taki, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania co do wyposażenia. Komfort podróży to przede wszystkim dobre samopoczucie w kamperze. Z reguły większość pojazdów do wynajęcia jest wyposażona w podstawowe rzeczy pierwszej potrzeby. Jednak warto zawsze sprawdzić i zweryfikować stan pojazdu tak, abyśmy podczas podróży mieli ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy i nie martwili o brak istotnych akcesoriów. Zróbmy listę rzeczy, które będą nam zdecydowanie potrzebne i sprawdźmy co oferuje nam wypożyczalnia, a czego nam będzie brakowało i jakie rzeczy będziemy musieli uzupełnić we własnym zakresie.

Po pierwsze zwróćmy uwagę czy na pokładzie kampera znajdują się garnki, talerze, sztućce, nożyczki itp. Wszystko to może nam się przydać podczas naszych kuchennych rewolucji w podróży. Jeśli gotowanie wchodzi w grę, to koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w worki na śmieci oraz w butlę z gazem, którą możemy kupić z atestami. Tylko taka butla jest bezpieczna.

Po drugie oceńmy stan wyposażenia zapewniającego nasze bezpieczeństwo, czyli trójkąt ostrzegawczy, apteczka i jej zawartość, gaśnica z aktualną homologacją, kamizelki ostrzegawcze itp. Te rzeczy są bardzo ważne i istotne podczas podróży każdym pojazdem. Wszystkie produkty zapewniające nam bezpieczeństwo muszą być sprawne, aby w sytuacjach awaryjnych można było z nich skorzystać.

Po trzecie warto wyposażyć kamper w akcesoria do sprzątania takie jak: szczotka, szufelka oraz artykuły higieniczne w tym papier toaletowy, chusteczki higieniczne itp.

Po czwarte warto zaopatrzyć się w odzież i płaszcze deszczowe, które przydadzą się nam w sytuacjach, gdy pogoda zdecydowanie nie będzie nam dopisywała, a nie będziemy chcieli zostać przez cały dzień w kamperze.

Po piąte zwracamy uwagę na wyposażenie kampera w system grzewczy oraz w kabel elektryczny oraz wąż wodny. Te elementy praktycznie występują w standardzie każdego kampera jednak zawsze warto wpisać je na listę i zweryfikować przed podróżą. Warto zabrać ze sobą adaptery oraz różnego rodzaju power banki, które przydadzą się do ładowania telefonów komórkowych w podróży oraz innych urządzeń takich jak: tablety, laptopy czy aparaty fotograficzne.

Wszystkie powyższe akcesoria są na wagę złota i powinny zdecydowanie znaleźć się w naszym kamperze, ale również warto wspomnieć o chyba najważniejszej rzeczy jaką jest latarka. W obecnych czasach możemy ściągnąć aplikację na telefon i mieć latarkę w telefonie, jednak w razie rozładowania telefonu bądź braku prądu, zawsze możemy wspomóc się standardową latarką. Oczywiście bez problemu będziemy mogli poradzić sobie bez niektórych akcesoriów, jednakże warto zabrać ze sobą jak najwięcej potrzebnych rzeczy tylko po to, aby mieć czystą głowę i nie myśleć o brakujących akcesoriach, a skupić się na relaksie i niesamowitej podróży kamperem. Warto zrobić sobie rozpiskę co powinno znaleźć się na wyposażeniu kampera, co jest i czego brakuje. Z takim podejściem na pewno uda się nam przeżyć niesamowitą przygodę, która zapadnie w pamięć na bardzo długi czas.


http://kampery.lublin.pl/co-zabrac-do-k ... -poradnik/
GR
GRYL

Re: Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

17 marca 2020, 17:24 - wt

OBOWIĄZKOWO LATARKA :D
Mi
Michał

Re: Niezbędne wyposażenie na każdy wyjazd

31 października 2020, 13:44 - sob

porządny i wysoki filtr przeciwsłoneczny, żel aloesowy - na poparzenia i ukąszenia.


Ostatnio przesunięty w górę 31 października 2020, 13:44 - sob przez: Anonymous.

Wróć do „Co zabrać na kemping”