Wynajem kampera - cennik

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Wynajem kampera - cennik

24 lutego 2020, 12:54 - pn

Ka
Kadi

Re: Wynajem kampera - cennik

24 lutego 2020, 18:06 - pn

Cześć, polecacie jakieś tanie kampery na wynajem? Planuję tripa w sierpniu na 2 tygodnie :)
Wo
Wojtek

Re: Wynajem kampera - cennik

18 marca 2020, 12:42 - śr

Masz powyżej dwa linki :lol: :lol:
Władek

Re: Wynajem kampera - cennik

27 marca 2020, 13:29 - pt

Przy wyborze kampera zwróćmy uwagę na wysokość zadatku, który musimy wpłacić lub ewentualny zwrot zadatku w przypadku rezygnacji. Dodatkowo sprawdźmy czy w wypożyczalni, którą wybraliśmy występuje opłata serwisowa oraz szkolenie z obsługi kampera. Zapytajmy również o wysokość kaucji. Ważnym elementem jest także wyposażenie kamperów, a przede wszystkim fakt czy wyposażenie kampera jest w cenie. Szczególną uwagę musimy zwrócić na odpowiednie zaopatrzenie kampera w butlę z gazem, chemię do toalety czy namiot. Profesjonalne wypożyczalnie, dbają o komfort podróżnych, dlatego dokładają wszelkich starań, dbając o najmniejsze szczegóły, które sprawią, że podróż kamperem będzie przyjemnym czasem. Jazda kamperem również wymaga szczególnej uwagi. W związku z wielkością i gabarytem kampera, wybierajmy trasy i drogi, które nie są kamieniste i wyboiste. Dodatkowo uważajmy przy parkowaniu. Pamiętajmy, że kamper ma ograniczoną prędkość i nie wolno przekraczać 110 km/h.
Wybierajmy strzeżone miejsca parkingowe. Chcąc uniknąć kłopotów, sprawdzajmy czy nie zostawiliśmy kluczyków w stacyjce. W przypadku kradzieży ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania. Dlatego musimy zachować czujność i ostrożność.
Mo
Monka

Re: Wynajem kampera - cennik

27 marca 2020, 13:42 - pt

9 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wynajmie kampera
Zasady wynajmu i umowa
Zwróć uwagę na przejrzyste zasady wynajmu i umowy. Jeśli czegoś nie jesteś pewny, to poproś o wyjaśnienie. Wiemy z doświadczenia, że najważniejsze informacje są napisane drobnym druczkiem, dlatego przeczytaj uważnie umowę wynajmu, aby nie zaskoczyły cię ukryte koszty. Jakie mogą to być koszty dowiesz się w trakcie czytania tego tekstu.

Dane techniczne kampera
Najważniejszą informacją o kamperze jest rok produkcji. Im młodszy kamper, w tym lepszym jest stanie i ma nowocześniejsze wyposażenie. Generalnie nie wynajmujemy kamperów, które są starsze niż 2-3 lata.

Niesamowicie pomocnym urządzeniem jest kamera cofania. Cofanie może być bardzo stresujące zwłaszcza dla początkujących kamperowiczów, a kamerka może tutaj sporo ułatwić.

Zwróć również uwagę, czy w przestrzeni sypialnej jest klimatyzacja. Standardem jest klimatyzacja w kabinie kierowcy, ale niekoniecznie w pomieszczeniu mieszkalnym.

Równie ważną informacją jest moc silnika, rodzaj paliwa i skrzyni biegów.

Zakres usług zawartych w cenie
Sprawdź, czy podana cena zawiera podatek VAT. Cena netto, to cena bez podatku VAT. Równie ważnym punktem jest limit kilometrów. Jeśli go przekroczysz, będziesz musiał dopłacić za każdy dodatkowy kilometr.

Ważną informacją jest również możliwość przekraczania granicy z różnymi krajami. W obrębie Unii Europejskiej i Szwajcarii możesz poruszać się swobodnie między innymi krajami. Jeśli natomiast chcesz wjechać do kraju z poza Unii Europejskiej, musisz mieć na to zgodę wypożyczalni, odpowiednie ubezpieczenie i najczęściej uiścić dodatkową opłatę.

Jeśli planujesz zwrócić kampera w innym miejscu niż odbiór sprawdź, czy jest to możliwe. Większość firm pobiera za to dodatkową opłatę.

Kolejnym punktem jest ilość kierowców. Niektóre firmy życzą sobie dodatkową opłatę, za każdego kierowcę.

Zwróć uwagę na zniżki przy dłuższym wynajmie i dla tzw. early birds, czyli rezerwujących kamper na parę miesięcy przed wyjazdem.

Ubezpieczenie
Bardzo ważnym punktem, na który warto zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie kampera jest zawarte ubezpieczenie. Jakie szkody pokrywa ubezpieczenie, a jakie są wykluczone? W jakim przypadku możesz mieć problemy z pokryciem szkód? Jak powinieneś się zachować w przypadku wystąpienia szkody? Czy dane ubezpieczenie oferuje 24h assistance?

Najbardziej wrażliwą sprawą jest wysokość wkładu własnego, który zobowiązanym jest się zapłacić w przypadku wystąpienia szkody. Tu gorąco polecamy tzw. pełny pakiet ubezpieczenia, czyli bez wkładu własnego.

Kaucja
Jeśli nie wykupiłeś pełnego pakietu ubezpieczenia musisz zostawić kaucję, z której zostaną pokryte ewentualne szkody w kamperze do wysokości wkładu własnego. W większości przypadków kwota ta zostanie zablokowana na twojej karcie kredytowej.

Opłata serwisowa
Jednorazowa opłata serwisowa niekoniecznie musi być zawarta w cenie wynajmu, więc warto się jej bliżej przyjrzeć.

Generalnie twój kamper przy odbiorze powinien mieć uzupełnione wszelkie płyny eksploatacyjne, napełnioną butlę z gazem, pełny zbiornik paliwa i ewentualnie mieć na wyposażeniu papier i tabletki do toalety chemicznej.

W opłacie serwisowej zawarty jest również napełniony zbiornik z czystą wodą i opróżniony zbiornik z wodą szarą. Kamper powinien być umyty z wewnątrz i zewnątrz.

Koniecznie sprawdź w jakim stanie powinieneś zwrócić kamper. Najczęściej kamper powinien być zwrócony w takim stanie jak przy odbiorze. Czyli czysty, z pełnym bakiem paliwa, z pełną butlą gazową, z napełnionym zbiornikiem czystej wody i opróżnionym zbiornikiem brudnej wody. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie naliczona ci słona opłata serwisowa. Niektóre firmy oferują dla wygodnych klientów ten serwis za dodatkową opłatą. Jeśli więc chcesz mieć mniej stresu przy zwrocie kampera, to warto zastanowić się nad tą opcją.

Standard wyposażenia kampera
Większość kamperów ma na standardowym wyposażeniu kuchenkę gazową i lodówkę. Jeśli chcesz wypożyczyć kamper z toaletą i prysznicem będzie cię to o wiele więcej kosztować, więc zastanów się, czy potrzebny jest ci ten dodatkowy luksus.

Podstawowy sprzęt na stanie kampera to apteczka, trójkąt, węże do tankowania wody i zrzutu nieczystości, kable do ładowania prądu.

Przy wynajmie kampera koniecznie zwróć uwagę, czy następujące rzeczy są zawarte w cenie wynajmu: markiza, stolik i krzesła, grill, naczynia i sztućce, pościel, ręczniki, kuchenka mikrofalowa i toster.
Układ pomieszczenia w kamperze
Zwróć również uwagę na układ pomieszczenia w kamperze. Odradzam kampera z podwójnym łóżkiem nad kabiną kierowcy. Lepszym rozwiązaniem są dwa pojedyncze łóżka z tyłu kampera, które można ze sobą połączyć. Pomieszczenie nad kabiną kierowcy ma zazwyczaj gorszą izolację. Przy upalnej pogodzie jest za gorąco a przy chłodzie jest za zimno.

Odbiór kampera
Przed odbiorem obejrzyj dokładnie kamper i podaj wszystkie uszkodzenia. Najlepiej zrób zdjęcia lub nakręć film. Sprawdź, czy w środku wszystko działa. Nie planuj długiej trasy w pierwszy dzień wynajmu. W razie wystąpienia jakichkolwiek szkód, będziesz mógł zawrócić i szybko usunąć szkody.

Na podstawie: https://www.just-a-travel.com/na-co-zwr ... e-kampera/
Józek

Re: Wynajem kampera - cennik

10 kwietnia 2020, 14:08 - ptOstatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:08 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Polecane sprzęty i akcesori”