Buty trekkingowe

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Buty trekkingowe

24 lutego 2020, 12:54 - pn

Ka
Kadek

Re: Buty trekkingowe

27 lutego 2020, 19:01 - czw

Jeśli chodzi o buty, to nie musimy wyszukiwać drogich marek. Jeśli wybieramy się na dłuższą wycieczkę pieszą, weźmy po prostu sprawdzone już buty, wygodne, najlepiej trochę przechodzone. mamy szansę, że nasze stopy pod wieczór będą "w całości" ;)
Józek

Re: Buty trekkingowe

28 lutego 2020, 19:26 - pt

Buty: lekkie, wygodne, przewiewne, przyczepne, najlepiej "za kostkę" no i wodoodporne :)
Mu
Muniek

Re: Buty trekkingowe

10 kwietnia 2020, 14:15 - pt

Dobre buty górskie powinny być przede wszystkim nieprzemakalne i mieć rozmiar dopasowany do stopy. Tylko dobrze przylegające obuwie zapewni odpowiednią stabilizację i brak odcisków. Żeby mieć gwarancję, że wybrane buty będą nam służyć przez lata, warto sięgnąć po sprawdzone marki takie jak Columbia, Salomon, Merrell, Palladium, The North Face czy Ecco. Trwałe górskie obuwie chroni przed kontuzjami – kostka nie „ucieka” na boki, co pozwala na pewne stawianie kroków nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Przy mierzeniu buta dobrze mieć przy sobie rodzaj skarpet, które będziemy nosić na wyjeździe. Pamiętajmy także o tym, że buty turystyczne są przeważnie o pół, a nawet o cały rozmiar większe od tych, które nosimy na co dzień.
Najlepszym obuwiem na letni lub wiosenny wyjazd w góry będą buty powyżej kostki z twardą podeszwą, która wytrzyma skalne wspinaczki. Przed zakupem butów, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Oddychające i lekkie buty to klucz do udanych górskich pieszych wypraw. Wybór odpowiedniego obuwia zimowego jest o tyle istotny, że poza doskonałą przyczepnością, amortyzacją i zapewnieniem oddychalności, buty powinny chronić przed niskimi temperaturami i wilgocią. Od zimowych butów górskich należy wymagać także doskonałej przyczepności. Zapewnimy ją sobie kupując buty z podeszwą wykonaną ze specjalnej, „zimowej” gumy oraz odpowiednim bieżnikiem.
Jeśli mamy odpowiednie obuwie na pewno przełoży się to na komfort naszej wyprawy :)


Ostatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:15 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Polecane sprzęty i akcesori”