Dziecięce zabawy na kempingu

anka
Posty: 91
Rejestracja: 11 lutego 2020, 11:09 - wt

Dziecięce zabawy na kempingu

24 lutego 2020, 12:44 - pn

Dziecięce zabawy na kempingu
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Dziecięce zabawy na kempingu

27 lutego 2020, 13:24 - czw

Dziecięce zabawy na campingu


,Małe dzieci na kempingu mogą rysować, grać w dziesiątki gier lub wykonywać „dorosłe” obowiązki typu pomoc w przygotowywaniu posiłków. Nieco starsze potomstwo także może to robić, ale można je również zachęcić do nieco bardziej wyrafinowanych działań. Na amerykańskich portalach znajdziemy mnóstwo pomysłów kreatywnych, pobudzających wyobraźnię i zachęcających całą rodzinę do dołączenia się do zabawy.

Jako przykład może posłużyć przygotowywanie totemów z papierowych talerzy i różnego rodzaju materiałów. Wspólnie stworzymy swoje portrety, naklejając na talerze oczy z żołędzi, włosy z makaronu lub gałązek. Powstałe totemy można umieścić na wbitych w ziemię kijkach – nasze potomstwo nie będzie mieć problemów z trafieniem do namiotu lub kampera.

Podpatrzone u amerykańskich kolegów
Ciekawym pomysłem jest zrobienie jedynej w swoim rodzaju koszulki. Jej przygotowywanie może być świetną zabawą na świeżym powietrzu, kiedy cała rodzina odpoczywa np. po obiedzie, przed wyruszeniem na dalsze wojaże. Konceptów wzoru jest nieskończenie wiele, począwszy od odcisków rąk, a skończywszy na bardziej złożonych motywach. Nasze maluchy potrzebują do tego jedynie tektury, szklanki mąki, wody, butelki, z której można wyciskać masę (przyda się np. butelka po napoju energetycznym), farby do ubrań w spray’u i, oczywiście, jasnego T-shirtu.

Tekturę należy umieścić w koszulce, by farba nie pobrudziła jej tylnej strony. Z mąki i wody przygotowuje się masę, z której powstanie wzór – jej konsystencja powinna przypominać gęsty sos. Należy wycisnąć ją na koszulkę, formując wybrany kształt, a następnie na kilka godzin wystawić na słońce, by się „zahartowała”. Później pokrywamy wzór farbą i pozostawiamy do wyschnięcia. Ostatnim etapem jest odklejanie masy i odkrywanie motywu. Koszulka jest gotowa, a nasze dziecko może ją dumnie nosić podczas wycieczek.


Naturalna biżuteria
Po dniu pełnym spacerów górskimi ścieżkami i moczenia nóg w strumykach zapewne zauważymy, że w kamperze przybyło nam kamieni o ciekawym kształcie i kolorze. Dzieci lubią wyszukiwać takie skarby, a my możemy je zachęcić do ich wykorzystania – jako naszyjniki. Wystarczy rzemyk i drucik, żeby stworzyć oryginalną biżuterię. Drucikiem owija się kamyk (samo owijanie może być kreatywne), a następnie formuje pętelkę. Można posłużyć się przy tym ołówkiem – po zaciśnięciu wokół niego drucika uzyskujemy zgrabną, równą pętelkę.

W biżuterię można zmienić wszystko, w tym… buty. Najzwyklejsze japonki będą przykuwać wzrok, jeśli przyklei się do nich malutkie muszelki albo kilka kolorowych kamyczków. Możemy także przygotować dzieciom wstążki, mulinę albo zwykły sznurek.

Odrobina fantazji zapewni naszym dzieciom mnóstwo zabawy podczas pobytu na kempingu. Przywiozą z niego nie tylko masę wspomnień, ale i oryginalne, własnoręcznie zrobione pamiątki. Nie ma wątpliwości, że nie będą mogły doczekać się następnego wyjazdu.

https://www.camprest.com/pl/news/porady ... a-campingu
maja88
Posty: 56
Rejestracja: 11 lutego 2020, 10:45 - wt

Re: Dziecięce zabawy na kempingu

27 lutego 2020, 13:25 - czw

A jak na kempingu bawią się wasze pociechy :)?
ki
kijj

Re: Dziecięce zabawy na kempingu

29 lutego 2020, 15:49 - sob

Chowany :)
Ju
Judyta

Re: Dziecięce zabawy na kempingu

23 marca 2020, 11:22 - pn

Basen to doskonała forma rodzinnego spędzania czasu z dziećmi praktycznie w każdym wieku.
Ba
Bart

Re: Dziecięce zabawy na kempingu

10 kwietnia 2020, 14:08 - ptOstatnio przesunięty w górę 10 kwietnia 2020, 14:08 - pt przez: Anonymous.

Wróć do „Co robić na kempingu”